Ювелір Лобортас: бурштин - ультрацінний матеріал

Як Ви вважаєте, ставлення до ювелірних виробів у американців і українців відрізняються, і наскільки в нас сформована культура носіння ювелірних виробів порівняно з Заходом?

Відрізняється радикально. Ми з ранку спостерігали в старовинному Гремерсі-парку Нью-Йорка як в чудовому одязі прогулюється бабуся, вся в прикрасах, причому вишукано підібраних. Таке враження, що вона готується йти одержувати “Оскар”. Може вийти прогулятися молода пані з собачкою з величезними прикрасами, теж із смаком підібраними. Я зробив фотографію, коли негр-таксист чухає потилицю з величезним красивим перстнем із смарагдом на пальці. І це не рідкість, це норма в Нью-Йорку. Там ювелірні вироби носять часто. А уявіть собі в нас таксиста з величезним перстнем. Причому в Америці переважна маса людей носить великі прикраси. А у нас пряма протилежність - всі навпаки носять якісь маленькі вироби. Адже прикраса – це те, що повинне прикрашати людину, і її має бути добре видно і з 10  і навіть 20 м. Тоді це справді прикраса.

А чи існує дресс-код на носіння ювелірних виробів і чи дотримують його українські політики?

Він існує. Взяти хоч би Мадлен Олбрайт – законодавця етикету, я вже не кажу про англійську королеву. У жінок – це обов`язково носіння брошок. Не обов`язково, щоб вони були пишними, з діамантами, але кожне така прикраса – предмет витвору мистецтва і кожне щось собою символізує. Прикрасу потрібно надягати для того, щоб досягти якогось результату. Це не може бути біжутерія.

До речі, про біжутерію. Нині в Києві на кожному кроці можна побачити жінок з діамантами у вухах і з біжутерією на всю шию. Як ви оцінюєте таке поєднання?

Це парадокс. Тоді потрібно виходити в червоному вечірньому платті “від Діор” і в кирзових чоботях. Це приблизно те саме. Реально, це нонсенс, який у нас відбувається. Іноді мені доводиться бувати на якихось серйозних заходах, наприклад, “Людина року” тощо, де збирається наш бомонд. Мені просто ріже око, що збираються люди, і всі в біжутерії, абсолютно всі, причому люди, які є обличчям країни. Це виглядає більш, ніж дивно.

Чи існує мода на ювелірні вироби. І які коштовні камені і метали зараз в моді?

Мода в ювелірному середовищі така сама, як і в одязі. Раніше всі ходили в однакових “бананах”. Тепер усе перемішалося. Аналогічна тенденція відбувається і в ювелірній сфері. Той же “Де Бірс”, який раніше диктував біле золото, білі діаманти в білому золоті чи платині, насправді відстоював інтереси великої корпорації, торгуючої діамантами. “Де Бірс” сам нав`язав цю моду. Він спонсорував масу журналів, видавництв, і люди вирішили, що це модно. Насправді це схема. Їм потрібно було продавати свої діаманти не каратами, а тоннами. На сьогодні “Де Бірс” перенаситив ринок  білими діамантами і вони підійшли до нових технологій фарбування діамантів в будь-який колір: жовтий, червоний, зелений, синій – який хочете. Тепер той же “Де Бірс” займається суто протилежним завданням – нав`язує кольорове золото і кольорові камені. Мода як така продиктована звичайними прагматичними меркантильними речами - продати якомога більше свого продукту.

На сьогодні світ перемішався в кольорі, і модною стає архітектурна форма.

А яким каменям і металам віддаєте перевагу Ви?

Для нас усі матеріали - це як фарби у художника. Ми не в чорно-білій графіці працюємо, а повній палітрі кольору. Окрім дорогоцінних матеріалів: золота, діамантів, срібла, активно використовується дерево, український бурштин, причому бурштинові ми приділяємо дуже багато уваги. Це чудовий ювелірний матеріал. Український бурштин можна подавати не у вигляді підробок, як це робить “Укрбурштин”, Польща або Прибалтика, а можна його довести до стану ультрацінного матеріалу, і він відповідатиме найдорожчим предметам ювелірного мистецтва.


Примітка. «Класичний Ювелірний Дім" Лобортас ", так само як і однойменний бренд, існує з 1991 року. Розробляє та виготовляє коштовності, фамільні і колекційні предмети розкоші в єдиному екземплярі. Його творчим колективом створюються чудові роботи, які за рівнем виконання та неординарності художнього рішення стоять в одному ряду з шедеврами світового ювелірного мистецтва.

На фото: комплекти "Нитка Аріадни" та "Небеса обетованные", виготовлені "КЮД Лобортас", матеріал: український бурштин, золото, діаманти, рубіни, смарагди, аметист.